Meillä myös POSTNORD noutopiste ! Tilaa paketit meille ja nouda ne kätevästi arkisin jopa klo 20 saakka
Bemo kalkkuna-lammas puolikosteat herkut 180 G

Bemo kalkkuna-lammas puolikosteat herkut 180 G


8,95 € sis. 14 % ALV
Maukas yhdistelmä kalkkunanlihaa ja lammasta aromaattisten, puolipehmeiden ja puolikosteiden lihapullien muodossa. Valmistusmaa Puola. Ei sisällä glyseriiniä!

Toimitus 5-15 arkipäivää
Tuotekuvaus

Lihapullat ovat poikkeuksellisen maukas yhdistelmä kalkkunanlihaa ja herkkää lammasta aromaattisten, puolipehmeiden ja puolikosteiden lihapullien muodossa. Koostumus on rikastettu terveellisillä ravintoaineilla, jotka pitävät huolta koirasi terveydestä ja elinvoimaisuudesta. Täydellinen tapa monipuolistaa ruokavaliotasi terveellisesti ja poikkeuksellisen maukas palkinto harjoittelun ja kävelyn aikana. Jokainen koira rakastaa niitä! Ne eivät sisällä glyseriiniä, arominvahventeita tai keinotekoisia makuaineita.

Lampaanliha on helposti sulavaa ja useiden arvokkaiden, laadukkaiden ravintoaineiden lähde. Karitsalle on ominaista alhainen lihaksensisäisen rasvan pitoisuus, korkea proteiinipitoisuus (hypoallergeenisillä ominaisuuksilla) ja merkittävä vitamiinipitoisuus (B1, B2, PP ja B6, B12, folaatit) ja kivennäisaineita, molemmat makro- (Ca, Fe) , Na, Cl) ja ja mikroelementtejä (Zn, Cu, Al). Kalkkunanliha on kuitenkin kuuluisa terveyshyödyistään - sitä suositellaan allergikoille ja vähäkalorisille ruokavalioille. Matala rasva- ja korkea proteiinipitoisuutensa ansiosta se on helposti sulavaa.

Ainesosat: tuore kalkkunanliha 69%, kuivattu lampaanliha 29%, kaurahiutaleet 1%, persilja, pinaatti, punajuuri, humusaineet, maitoohdake, osterisieni, tanniinit (kastanjauute), hamppujauho, mäkikuisma, hiivapanimo .

Analyyttiset ainesosat: raakaproteiini: 55%, raakarasva: 8,5%, raakatuhka: 3%, raakakuitu: 3%, kosteus: 30,5%,aineenvaihduntaenergia: 288 kcal/100g


Arvostelut
0 arvostelua
Arvostellaksesi tuotteen sinun pitää kirjautua sisään.